1999 yılında Ayakkabı, taban, çanta ve kemer imalatı için gerekli tüm makine ve hammadde  ile hizmet vermek üzere doğan Elit Makina, kurulduğu yıldan itibaren sektördeki imajını ve pozisyonunu, dürüstlük ve profesyonel çalışma anlayışı ile birleştirerek  bugüne ulaştı. Küresel sektördeki yenilikleri takip ederek, yıllar içinde biriken tecrübesini arttırmaya  devam eden firmamız, müşterilerinin stratejik hedefleri doğrultusunda büyümesi ve gelişmesi için onlara yol arkadaşlığı yapmaktadır. Ülke çapında elde ettiği itibar ile ayakkabı makina sektöründe öncü bir kurum olan firmamız,  Rusya, Ukrayna, İran, Mısır, Azerbaycan, Sırbistan ve Bulgaristan ’ın da aralarında bulunduğu birçok ülkeye, uluslararası arenada ürün ve hizmet ihracatı yapmaktadır.
    Elit Makina hizmet anlayışını;
Yalnızca satış ve satış sonrası hizmetlerle kısıtlı bırakmayıp, müşterilerinin yapacağı yatırımların 100% teknolojik olmasını ve  kendi üretim standartlarını yükseltmelerini sağlama konusunda, yardımcı olabilme ilkesi ile tamamlamıştır.
      Elit Makina hizmetleri arasında,
Ayakkabı imalat ,bilgisayarlı otomatik kesim, çelikli taban, jurdan taban, çanta ve kemer imalat makinalarının satış, kurulum, bakım ve teknik servisi, 
 
Tecnogi fort-bombe ( kesilmiş, traşlanmış ve zımparalanmış ) ve saya  destek telaları
 
Monta makinasının  ilaç ve çivileri
 
KAMU KURUM VE KURULUŞLARI ILE ILGILI REFERANSLARIMIZ
 
      Firmamız, 2003 yılında sanayideki hizmet kalitesi ve istihdamı artırmak amacıyla, Avrupa Birliği ve KOSGEB’in ortak projesi olarak İstanbul’da açılan, Tasev  Ayakkabı  Anadolu  Meslek  Lisesi’nin saya üretim, montaj hazırlık ve montaj bölümünün makina temini ile kurulumu konusundaki yapılan ihalede,ihaleye katılan yurt dışı kaynaklı firmaları geride bırakarak, projeyi gerçekleştiren tek Türk firması olmuştur.
 
2003 yılında  Ayaş Açık  Cezaevi bünyesinde kurulan, Ayakkabı Üretim Fabrikasının projelendirilmesi, makina temini ve kurulumu ile ilgili yapılan ihaleyi de firmamız kazanarak,günün teknolojisi ile üretilen imalat makineleri ile modern ve teknolojik bir ayakkabı üretim fabrikası kurmuştur.Ayaş açık  cezaevi, günlük 600 çift ayakkabı üretimi yapmaktadır..
 
Yine 2009 ve 2010 yıllarında İzzet Baysal Üniversitesi,  Çanta , Saraciye Bölümü ve Ayakkabı imalat Teknolojileri bölümlerinin  makina parkuru temini ve kurulumunu  gerçekleştirerek,son iki kamu ihalesini daha başarıyla tamamlayarak ülke ekonomisine katkı yapabilir hale getirmiştir.
 
Kamu kurum ve kuruluşlarının dışında ,ülkemizde ve yurt dışında birçok özel ve konusunda lider firma ile  yaptığımız iş ortaklıkları da başarı ile devam etmektedir.
 
Değerli vaktinizi bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Elit Makina olarak sizinle de güzel projelere imza atmak ve stratejik hedefleriniz doğrultusunda sizinle de  yol arkadaşı olmak isteriz. 
 
Saygılarımızla,